Bursa C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı

Bursa C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı online olarak da alınabilir. Türkiye genelinde tüm İSG eğitimleri online platformlar üzerinden alınabildiği için bu eğitimlere Türkiye’nin her yerinden katılım sağlamak mümkün hale gelmiştir.

Bursa İSG kursu olarak mühendislik, mimarlık ve İSG ön lisans mezunlarına iş güvenliği eğitimleri veriyoruz. Bu eğitimler uzaktan eğitim formatında verilmekte olup, adaylara iş güvenliği uzmanlığı konularında kapsamlı eğitim veririz.

Online eğitimler, katılımcılara esneklik ve erişim kolaylığı sağlar. Böylece herhangi bir coğrafi sınırlama olmadan katılım imkanı sunulur. İş güvenliği uzmanlığına ilgi duyan bireyler bu sayede kendilerini geliştirebilirler.

İş güvenliği uzmanı olma yolunda atılacak adımların online platformlarda da başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi, iş güvenliği alanına ilgi duyan herkes için büyük bir avantajdır. Bu eğitimler, iş güvenliği konusunda uzmanlaşmayı hedefleyen adaylar için önemli bir kapı aralar.

İş Güvenliği Uzmanlığı Saatleri Nasıldır?

Bursa iş güvenliği uzmanlığı eğitimi toplamda 220 saatlik bir programı kapsar. Bu süreç içerisinde 40 saatlik bölüm İSG stajı olarak geçer. Ancak iş sağlığı ve güvenliği stajı kursiyerlere bırakılmamakta ve bu staj süreci kursumuz tarafından yönlendirilmektedir. Geriye kalan 180 saatlik eğitim tamamen uzaktan eğitim olarak sunulur. Bu eğitimler canlı bağlantılar sayesinde gerçekleştirilir.

İSG kurslarına katılmayı düşünen adaylar için farklı zaman seçenekleri bulunur. Sabah grupları 09:00-15:00 arasındadır. Akşam grupları ise 15:00-21:00 arasındadır. Hafta sonu grupları da eğitimlere katılabilir. Bu da kursa katılan bireylere esneklik sağlar.

İş sağlığı ve güvenliği eğitimi kayıt için gereken belgeler içerisinde kimlik fotokopisi ve e-devler uygulamasından alınan mezuniyet belgesi yer alır. Bu belgeleri sağlayarak iş güvenliği uzmanlığı eğitimine başvurunuzu yapabilir ve iş sağlığı ve güvenliği alanında uzmanlaşma yolunda adım atabilirsiniz.

Bursa C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Görevleri Nelerdir?

Bursa C sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olan kişilerin temel amacı, iş yerlerinde çalışanların sağlıklı ve güvenli bir ortamda işlerini sürdürebilmelerini sağlamaktır. Bu uzmanlar iş yerlerindeki riskleri tanımlama, azaltma ya da ortadan kaldırma, çalışanları iş sağlığı ve güvenliği konularında bilgilendirme ve eğitme gibi önemli görevleri üstlenirler.

İş sağlığı ve güvenliği uzmanları, iş yerlerindeki fiziksel, kimyasal ve biyolojik tehlikeleri tespit ederek bu risklere karşı alınması gereken tedbirleri belirlerler. Aynı zamanda çalışanların işe uygun bir şekilde eğitilmesini sağlarlar. İş ekipmanlarının güvenli bir şekilde kullanımını denetler ve acil durum planlarını oluşturur ve bunların uygulamasını gerçekleştirirler.

C sınıfı İSG uzmanları iş sağlığı ve güvenliği alanında ilgili yasaları ve yönetmelikleri yakından takip eden kişilerdir. İş kanunu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan İSG yönetmelikleri gibi mevzuatlar konusunda bilgi sahibidirler. Bunun yanında iş yerinde çalışanların sağlık durumunu izler ve gerektiğinde gerekli müdahaleleri yaparlar.

C Sınıfı İSG uzmanları iş yelerindeki özgün ihtiyaçlara uygun olarak iş sağlığı ve güvenliği programları hazırlarlar. Bu programlar sayesinde çalışanları ve işverenleri potansiyel risklere karşı korurlar ve iş yerlerini daha güvenli ve sağlıklı bir ortam haline getirirler.

Kimler C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Olabilir?

İş sağlığı ve güvenliği kanununa göre C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almak isteyen adayların belirli ön koşulları yerine getirmeleri gerekir. Bu koşulla iş güvenliği uzmanı olmak isteyen kişilerin niteliklerini ve yetkinliklerini belirlemek için amacıyla konmuştur.

C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine başvuruda bulunmak için en az dört yıllık lisans eğitimi almış olmanız gerekir. Bu lisans eğitimleri mühendislik, fen bilimleri, mimarlık, fizik kimya, biyoloji gibi alanlardan birinde tamamlanmış olmalıdır. Ayrıca 2 yıllık ön lisans düzeyinde İSG teknikerliği alanında yetkinlik kazanmış olmak da başvuru yapabilmeniz için geçerli bir koşuldur.

Bu kriterlere sahip olan herhangi bir bölüm mezunu C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine başvurabilir. Ancak, eğitimi tamamladıktan sonra iş güvenliği uzmanı olarak sertifika alabilmeniz için belirli bir süre saha deneyimi kazanmanız ve belirli bir sayıda iş sağlığı ve güvenliği projelerine katılmanız gerekebilir.

C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine başvurabilmek için lisans ya da ön lisans düzeyinde belirli bir eğitimi almış olmanız gerekir. İş güvenliği uzmanları işyerlerinde çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak için önemli bir rol oynar. C sınıfı iş güvenliği uzmanı olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!

GÖNDER